Z Liptova si vezieme bod, prehrali sme 0:1 po predĺžení

Zverenci trénera Miroslava Chudého sa vonku predstavia aj v utorok, konkrétne v Nitre, doma ich uvidíme až v piatok 25. októbra, kedy o 17.30 hod, privítajú v rámci šestnásteho kola DVTK Jegesmedvék Miškolc. Súboj s maďarský tímom bude zároveň aj finále 72. ročníka Tatranského pohára.

V prvej tretine mali viac z hry hostia. Tí si ale opäť nepotykali s koncovkou. V prvých štrnástich minútach mali až tri možnosti presilovky. V každej si síce vypracovali niekoľko šancí, brankár Zalivin ale ostal neprekonaný. No a keď obdobne pri vylúčení Hričinu obstáli aj domáci, prvá tretina sa skončila bez gólov.

Na tie márne diváci čakali aj v druhej časti. Aj v nej dominovali hostia, ktorí stále nedokázali nájsť recept na výborne chytajúceho Zalivina. A keď si čisté konto držal aj Trenčan na druhej strane, aj po druhej tretine bol bezgólový nerozhodný stav.

Čakaním na prvý presný zásah by sa dala nazvať aj tretia tretina. Opäť dominovali obaja brankári, ktorí svoje mužstvá podržali. Hneď v úvode tejto časti bol sám pred Zalivinom Galamboš, puk za jeho chrbát ale neprepasíroval. V polovici tretiny dostali Michalovčania ďalšiu šancu na skórovanie, keď sa faulu dopustil Petrán. Pri presilovke našiel krásne medzi kruhmi Lalancette Juuselu, fínsky útočník ale opäť v koncovke zlyhal.

V samom závere mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu domáci, tí ale nič nevyťažili z 80 sekundovej presilovky o dvoch hráčov. Podobne obstáli aj v úvode predĺženia, po návrate Mesikamena a Lineta na ľade ale Richard Stehlík prekonal Adama Trenčana a rozhodol tak, že extra bod ostáva na Liptove.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Gól: 63. Stehlík (Rudolf Huna).

Vylúčení: 5:4, navyše Mezovský 10. minút napadnutie zo zadu. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: M. Korba, Kókai - Smrek, Kis-Király. Divákov: 1002.

MHK 32: Zalivin – Droppa, Petran, Kurali, Stehlík, Roman, Mezovský, Nemec, Smutný – Kriška, Uhrík, J. Sukeľ – Macík, Lištiak, Rich. Huna – Lunter, Oško, Vybíral – Rud. Huna, Rob. Huna, Nechaj.

HK DUKLA INGEMA: Trenčan – Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobyev, Ventelä, Hančák, Kolba, Zekucia – Juusela, Lalancette, Spilar – Giľák, Galamboš, Mašlonka – Safaralejev, Linet, Hričina – Chalupa, Toma, Hamráček - Borov.


Prehľad zápasu

1
Góly Góly
0
24 (4,17 %)
Strely Strely
42 (0,00 %)
42 (100,00 %)
Zákroky Zákroky
23 (95,83 %)
0/4 (0,00 %)
Presilové hry Presilové hry
0/5 (0,00 %)
5/5 (100,00 %)
Oslabenia Oslabenia
4/4 (100,00 %)
0/0 (0,00 %)
Vhadzovania Vhadzovania
0/0 (0,00 %)
Kompletný prehľad zápasu

Priebeh zápasu

1. tretina
2. tretina
3. tretina
Predĺženie
Zápas sa skončil
Kompletný priebeh zápasu

Najbližšie zápasy

No scheduled matches